O mnie


Cześć!

Głęboko wierzę, że najpiękniejsze zdjęcia powstają, gdy nawiąże się pomiędzy nami pewna relacja. Nie chcę być dla Was „panem fotografem”. Ważne jest, byście czuli się przy mnie swobodnie i pokazali siebie takimi, jakimi jesteście. Chcę Was poznać, usłyszeć Waszą historię i spędzić z Wami czas tworząc coś pięknego. Dlatego na samym początku chętnie opowiem Wam kilka słów o mnie oraz o mojej pasji.

Mam na imię Mateusz. Mam 27 lat i zajmuję się szeroko rozumianą fotografią ludzi. Lubię ludzi i przebywanie wśród nich, a oni lubią mnie (a w każdym razie tak twierdzą 😉 ). Najczęściej mam przyjemność wykonywać reportaże ślubne. Towarzyszenie Wam podczas tego wyjątkowego dnia sprawia mi ogromną przyjemność. Jest to dla mnie także wyróżnienie, że zaufaliście mi na tyle, aby powierzyć mi zadanie sfotografowanie Waszej miłości.

Oprócz fotografii ślubnej wykonuję reportaże z wydarzeń takich jak studniówki, komunie św. chrzciny, imprezy firmowe. Wykonuję także sesje rodzinne, dziecięce, par oraz zdjęcia portretowe. W każdym z tych przypadków ważne jest dla mnie stworzenie relacji, aby współpraca była przyjemna i komfortowa dla obu stron.

Posiadam już spore doświadczenie w fotografii ślubnej, jak i w pozostałych wspomnianych wcześniej dziedzinach fotografii. Nauczyło mnie to odnajdywać się w rożnych warunkach, nawet tych skrajnych, w jakich przyjdzie mi wykonywać zdjęcia. Dzięki mojemu doświadczeniu mogę także doradzać Wam podczas wykonywania zdjęć tak, aby wyszły one jak najlepiej. Nie uważam się jednak za wszystkowiedzącego w dziedzinie fotografii. Dlatego też staram się systematycznie szukać inspiracji i dokształcać się poprzez kursy, warsztaty i czytanie branżowych poradników.

 

Techniczna poprawność zdjęć jest dla mnie ważna, ale w fotografii szukam przede wszystkim emocji i dobrego światła. To dzięki nim zdjęcia zyskują wielowymiarowość i głębię, ale przede wszystkim zapadają w pamięć. Każda wykonana sesja zdjęciowa, każda opowiedziana przez mnie historia dwojga zakochanych ludzi daje mi ogromną satysfakcję i napędza mnie do dalszego działania.

Na co dzień mieszkam w Krakowie, ale pracuje na terenie całej Polski. Uwielbiam podróże i jeżeli tylko mnie zaprosicie, dojadę w każde miejsce, aby swoimi zdjęciami opowiedzieć i Waszą historię.

A co poza fotografią? Wieczorami lubię oglądnąć serial lub poczytać dobrą książkę. Ale koniecznie papierową! Muszę czuć ten zapach oraz fakturę papieru przy obracaniu stron. Choć jeszcze kilka lat temu wydawało mi się to niemożliwe, nauczyłem się tańczyć salsę kubańską. Lubię od czasu do czasu wyjść gdzieś potańczyć. No i jeszcze planszówki. Uwielbiam gry planszowe! Mam ich całkiem sporą kolekcję. A jeżeli mieliście kiedyś okazję być w jednej z krakowskich kawiarni planszówkowych jest duża szansa, że już kiedyś się spotkaliśmy.

Jeżeli spodobały Wam się moje zdjęcia, zapraszam do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych. Pojawiają się tam najnowsze zdjęcia, zdjęcia z backstage sesji i ciekawych miejsc w których mam okazję fotografować, a także relacje z prywatnego życia.