Fotografia ślubna


Mam świadomość tego, że wybór fotografa ślubnego to niełatwe zadanie. Dlatego zapraszam Was do zanurzenia się w moim wyjątkowym świecie fotografii ślubnej. Pozwólcie mi się przez niego poprowadzić. Poświęćcie chwilę i zobaczcie jak wygląda reportaż ślubny w moim wykonaniu. Poznajcie mój styl, zobaczcie kadry opowiadające niesamowite historie i poczujcie emocje jakie towarzyszą temu wyjątkowemu dniu. A jeżeli Wam się spodoba, śmiało, zostańcie tutaj dłużej.

  

Przygotowania przedślubne

 

Zazwyczaj jest to pierwszy element reportażu. Pojawiam się u was około trzy godziny przed ceremonią ślubu. Wykonuję zdjęcia zarówno u Pana Młodego (zazwyczaj w pierwszej kolejności) jak i u Panny Młodej. Następnie fotografuję przyjazd Pana Młodego oraz błogosławieństwo przez rodziców. Jeżeli chcecie, możemy też zaaranżować First Look. Przy okazji przygotowań jest też czas, żeby na spokojnie oswoić się z moją obecnością w tym dniu, a ja mam też możliwość poznać najbliższą rodzinę Młodej Pary dzięki czemu wiem, kto obok Was jest w tym dniu ważny i na kim skupić swoją uwagę.

   

Ślub

 

Ślub to centralny punkt tego dnia. W kościele lub urzędzie zjawiam się chwilę przed Wami, aby na spokojnie zdążyć uchwycić przybywających gości oraz moment waszego przyjazdu. Podczas ceremonii dokumentuję najważniejsze momentu, starając się przy tym być jak najbardziej niewidoczny. Oczywiście, posiadam legitymację upoważniającą mnie do fotografowania w kościołach, wydaną przez Komisję ds. Liturgii.

   

Wesele

 

Czyli zabawa do białego rana! Tutaj również pojawiam się chwilę przed Wami, aby zrobić zdjęcia pustej jeszcze sali i dekoracjom na niej. Podczas zabawy przypominam Wam o zdjęciach grupowych z rodziną. Jeżeli jest taka możliwość, proponuję wyjście do ogrodu na kilka szybkich zdjęć. Podczas wesela fotografuję do końca zabaw oczepinowych, czyli zazwyczaj do około 1:00.

   

Sesja plenerowa

 

Jeżeli przewidziana jest w dniu ślubu, wychodzimy na nią w trakcie wesela. Jeżeli sesję plenerową wykonujemy w innym dniu, umawiamy się na nią kilka dni wcześniej. Miejsce na plener możecie wybrać Wy. Ale spokojnie, jeżeli nic Wam nie przychodzi do głowy z chęcią podsunę moje propozycje. Podczas sesji odwiedzamy jedną lub dwie lokalizacje. Sesję plenerową zazwyczaj wykonuję późnym popołudniem, choć nie jest to reguła.

   

Sesja narzeczeńska

 

Jeżeli zdecydujecie się na sesję narzeczeńską, wykonujemy ją kilka miesięcy przed ślubem. Dla mnie jest to okazja na bliższe poznanie się z Wami, a dla Was możliwość oswojenia się z aparatem. Zdaję sobie sprawę, że dla większości z Was to pierwszy raz przed obiektywem. Ale spokojnie! Nie macie podczas niej jeszcze białej sukni i garnituru, robimy ją totalnie na luzie, spacerując i rozmawiając.
Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej możecie wykorzystać później jako prezent dla rodziców lub dekoracja sali weselnej.

   

Fotościanka

 

Fotościanka to świetna atrakcja z mnóstwem gadżetów i przebrań, która urozmaici każde przyjęcie weselne! Jest bardzo podobna do fotobudki czy fotolustra z tą różnicą, że zdjęcia zamiast maszyny wykonuje fotograf. Dzięki temu odpada pośpiech i nerwowa zmiana gadżetów. Nie ma odliczania pomiędzy zdjęciami, wszystko dzieje się na spokojnie, a dodatkowo fotograf pomoże Waszym gościom ustawić się do zdjęć. Po zakończeniu fotościanki zdjęcia są drukowane dzięki czemu goście mogą je zabrać ze sobą lub wkleić do księgi życzeń.

   

Zobacz także całe reportaże z dnia ślubu.

 


Czy nie wspaniale byłoby wyruszyć razem w podobną przygodę? Jeszcze tylko kilka kroków i mogę opowiedzieć także Waszą historię!

 

Podczas wykonywania reportażu działam dyskretnie, aby nie zwracać na siebie niepotrzebnej uwagi. Uwielbiam wyłapywać momenty i spontaniczne sytuacje. Dla mnie są one sednem dobrego reportażu i sprawiają, że zdjęcia stają się wyjątkowe i niepowtarzalne. Gdy jednak zajdzie taka potrzeba potrafię ustawić grupę ludzi do zdjęcia, rozśmieszyć, a także stworzyć naprawdę szalone zdjęcia.
Wybierając mnie na swojego fotografa ślubnego macie gwarancję, że dam z siebie wszystko, aby odwdzięczyć się za Wasze zaufanie. Otrzymacie 100% mojego zaangażowania, podzielę się z Wami moim uśmiechem, energią, ale także spokojem. Zadbam o to, abyście czuli się przy mnie swobodnie. Chętnie też pomogę i doradzę Wam w różnych kwestiach związanych z dniem ślubu.

 

Na co dzień mieszkam w Krakowie, ale bardzo chętnie podróżuję w każdy zakątek Polski. Uwielbiam odkrywać nowe miejsca i poznawać nowych ludzi. Niezależnie od tego gdzie planujecie Wasz ślub i wesele, z przyjemnością tam dojdę 🙂

 

Spodobały się Wam moje zdjęcia? Zapraszam więc do zapoznania się z moją ofertą. Pamiętajcie, że poniższa oferta jest tylko moją propozycją. To od Waszych oczekiwań zależy jej ostateczny kształt. Opowiedzcie mi jak wygląda Wasz wymarzony dzień ślubu, a ja dostosuję moją ofertę tak, aby spełnić Wasze marzenia.

 

 

 


Niezwykle ważne jest dla mnie to, aby zdjęcia, które ode mnie otrzymacie były ponadczasowe. Wszystkie produkty, które oddaję do Waszych rąk, zachwycą Was najwyższą jakością. Drewniany pendrive, odbitki na papierze jedwabnym oraz albumy oprawione w skórę lub płótno zachowają Wasze wspomnienia na długie lata.

 

 

 


Tu kończy się pierwszy krok. Kolejnym może być wiadomość e-mail, rozmowa telefoniczna lub spotkanie przy kawie w jednej z krakowskich kawiarni. Opowiecie mi wtedy o Waszych planach dotyczących ślubu. Będzie mi niezwykle miło, jeżeli zdecydujecie abym to ja był Waszym fotografem ślubnym i spędził z Wami ten niezwykły dzień.