O mnie


Cześć!

Głęboko wierzę, że najpiękniejsze zdjęcia powstają, gdy nawiąże się pomiędzy nami pewna relacja. Nie chcę być dla Was „panem fotografem” bo ważne jest, byście poczuli się przy mnie swobodnie i pokazali siebie takimi, jakimi jesteście. Chcę Was poznać, usłyszeć Waszą historię i spędzić z Wami czas tworząc coś pięknego. Dlatego na samym początku chętnie opowiem Wam kilka słów o mnie oraz o mojej pasji.

Mam na imię Mateusz. Mam 29 lat i zajmuję się głównie fotografią ślubną. Towarzyszenie Wam podczas tego wyjątkowego dnia sprawia mi ogromną radość. Jest to dla mnie także wyróżnienie, że zaufaliście mi na tyle, aby powierzyć mi zadanie sfotografowanie Waszej miłości. Oprócz fotografii ślubnej wykonuję reportaże z wydarzeń takich jak studniówki, chrzciny, imprezy itp. Wykonuję także sesje rodzinne, dziecięce, par oraz zdjęcia portretowe.

Posiadam już spore doświadczenie w fotografii. Dzięki temu nie straszne mi żadne warunki, w jakich przyjdzie mi pracować. Dodatkowo mogę zawsze Wam doradzić i podzielić się moją wiedzą tak, aby zdjęcia wyszły jak najlepiej. Sam też niedawno brałem ślub więc doskonale rozumiem jak to jest być “po drugiej stronie obiektywu”, jakie emocje towarzyszą w tym dniu i na co zwracać największa uwagę. Nie uważam się jednak za wszystkowiedzącego w dziedzinie fotografii. Dlatego też staram się systematycznie szukać inspiracji i dokształcać się poprzez kursy, warsztaty i czytanie branżowych poradników.

Techniczna poprawność zdjęć jest dla mnie ważna, ale robiąc zdjęcia stawiam przede wszystkim na emocje i opowiedzenie pewnej historii. Właśnie to sprawia, że fotografia zyskuje pewną wielowymiarowość i odrobinę magii, ale przede wszystkim zapada w pamięć.  Daje mi to ogromną satysfakcję i napędza mnie do dalszego działania.

 

A co poza fotografią? Wieczorami lubię oglądnąć serial lub poczytać dobrą książkę. Ale koniecznie papierową! Muszę czuć ten zapach oraz fakturę papieru przy obracaniu stron. Choć jeszcze kilka lat temu wydawało mi się to niemożliwe, nauczyłem się tańczyć salsę kubańską. Lubię od czasu do czasu wyjść gdzieś potańczyć. No i jeszcze planszówki. Uwielbiam je! Mam ich całkiem sporą kolekcję. A jeżeli mieliście kiedyś okazję być w jednej z krakowskich kawiarni planszówkowych jest duża szansa, że już się tam minęliśmy.

Na co dzień mieszkam w Krakowie, ale pracuje na terenie całej Polski. Uwielbiam podróże i jeżeli tylko mnie zaprosicie, dojadę w każde miejsce, aby swoimi zdjęciami opowiedzieć i Waszą historię.

Jeżeli spodobały Wam się moje zdjęcia, zapraszam do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych. Pojawiają się tam najnowsze zdjęcia, zdjęcia z backstage sesji i ciekawych miejsc w których mam okazję fotografować, a także relacje z prywatnego życia.